Free Web Hosting Provider - Web Hosting - E-commerce - High Speed Internet - Free Web Page
Search the Web

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAMASUTRA TEKN'IKLERI

 

 

 

KAMA SUTRA ask sanati hakkinda tarihte yazilmis en ünlü kitaptir. Yazari ve yazilis tarihi hakkinda pek az sey bilinmektedir, ama Isa'dan sonra birinci yüzyil ile dördüncü yüzyil arasinda yazildigi ve yazarin Hindistandaki Vatsyaya mezhebinden Mallagana oldugu sanilmaktadir. Kama Sutra Hindu kültürünün ve felsefisinin bir parçasidir. Yazar hayatinin sonuna dogru dini bazi yazitlari kaleme alirken, kültürün bir parçasi olan sevisme sanatina da deginmistir.  KAMA SUTRA yazildigi tarihlerde kültürlü bir Hindu'dan üç temel prensibe uymasi beklenirdi: Bunlar, DHARMA (dini degerler), ARTHA (dünya güzellikleri ve degerleri) ve KAMA  (ask ve zevk alma sanati) idi. DHARMA, Shastra'da belirtilmis bu dünyaya ait olmayan emirlere uymayi gerektiriyordu, örnegin reenkarnasyona ve et yemenin yasaklanmasina ait bilgiler DHARMA'nin kapsami içindeydi. ARTHA, dünya malinin, servetin ve güzelliklerin nasil kazanilacagini, bunun nasil korunacagini ve arttirilacagini anlatiyordu. KAMA'nin konusu ise bes duyu ve ruhun egitilerek bedenlerden nasil zevk alinabileceginin  bilgisini vermekti. Mükemmellesmek DHARMA, ARTHA ve KAMA'nin mutlak uyumuna bagliydi. KAMA SUTRA tarihte ilk kez birlesme pozisyonlarini, cinsel oyunlari, öpüsme sekillerini  tanimlayan kitap olarak yüzyillarca elden ele dolasti. KAMA SUTRA bir seks kitabi veya pornografik bir eser degil, bir sanat saheseridir. Her türlü varyasyon ve cinsellik için yapilabilicek her sey ayrintili olarak tanimlanmistir; KAMA SUTRA'da anlatilmak istenen sey, askin ve cinselligin hazza ait bir  yönü oldugu kadar spiritüel bir yönü de oldugudur. Bu birlesmede haz çok üst seviyelere çikarilabilir ama unutulmamasi gereken sey her türlü hazzin ruhumuzun derinliklerinde çok yeni kapilar ve boyutlar açabilecegidir.

 

 KAMA SUTRA NASIL BASLADI:

 

..... 'Yaklasik bundan 2000 yil önce yasli bir adam, Hindistan'daki bir sehirde bir kitap yazmaya oturdu. Yazdigi seyler binlerce yillik bilgilere dayaniyordu. Yoganin, meditasyonun ve büyünün yaraticisi tanri Shiva günün birinde caninin sevismek istedigini hissetmisti; karisi ünlü tanriça Parvati'yi yanina alarak Kailesh dagindaki  sarayina çekildi. On bin yil boyunca odalarindan çikmadilar. Sadece kapida nöbet beklemekte olan beyaz bir öküz, Nandi, içeride olanlari biliyordu. Içerdeki olay hiç bir ölümlü insanin yasayamayacagi boyutta, zamani bile asan bir cinsel eristi. Nandi duyduklarini ve bildiklerini söylememeye yemin etmisti, fakat bunlar öylesine inanilmazdi ki bu sirri içinde saklamak ona çok zor geldi. Yeminin bozup olanlari anlattikça, agzindan çikan kelimeler birer çiçek olup ortaliga döküldüler. Insanlar bu çiçekleri topladilar ve iplerin üzerine dizdiler ve o insanlar bu çiçeklere bakarak derin meditasyonlar yaptikça ask sanati üzerine binlerce kelime siraladilar, belki hiç birisi Nandinin bildiklerini bilemedi, ama çiçeklerde algilayip, gördükleri gerçekler bile  onlara haz almanin boyutlari konusunda yeni kapilar açmisti. Artik yüzyillar boyu Hindistan'da insanlar Shiva ile Parvati'nin vardigi doruklara ulasabilmek için cinsel hazzin gelistirilebilmesini kültürlerinin bir parçasi haline getireceklerdi....'

 

KADINLAR ARTIK KAMA SUTRAYI DA ELLERINE GEÇIRDILER

 KAMA SUTRA yüzyillar boyu erkeklerin okudugu ve uygulamaya çalistigi bir el kitabi olarak kaldi; KAMA SUTRA'dan daha ziyade 'en eski meslegi' icraa eden kadinlar yararlandilar. Fakat aslinda KAMA SUTRA erekeklerden ziyade kadinlara hitap ediyordu; sonunda kadinlarin KAMA SUTRA'da nasil hakimiyeti ele geçirebileceklerini ilk kez COSMOPOLITAN açikliyor. KAMA SUTRA'da gizemli ve mistik cinselligin kaynaklarini yakalayabilirsiniz...

     KAMA SUTRA, bilgece bir yaklasimla cinselligi kucaklamak ve onun sunabildigi tüm güzellikleri yasamaktir. LINGAM (erkeklik organi) ve YONI (kadinlik organi) evrensel bir barisi ve karmasa dolu bir savasi simgelemek için birbirleri içinde eriyip, mistik bir bütünlüge ererler. Cinsellik bir müzik ritmi gibi kendi halinde, olagan ve uyum içinde akmalidir, fakat bilinç onun derinliklerine varabilecek düzeyde bu müzige konsantre olabilmeli ve cinsel birlesmenin aslinda spritüel bir bütünlesmenin uzantisi oldugu algilanmalidir. Aslinda pasifmis gibi görünse de kadin cinselligin her noktasinda aktif rol oynayarak erkegin cinselligini yönetebilir, ona sekil verebilir. Cinsel eris aslinda kadinin tüm katilimiyla gerçeklesebilir, çünkü cinsellikte sinirsiz enerjiye sahip olan kadindir. Erkegi yönetmezse, erkek çok titrek bir mum isigi gibi sönüp gidebilir.

 

  Kadin YONI'nin açikligini ve darligini kontrol etmeyi ögrenebilirse ve degisik pozisyonlarla bunu gelistirebilirse LINGAM'in enerjisini de kendi özünde eritip, cinselligi Shiva ve Prakti'nin o bitmek bilmez mükemmligine dönüstürebilir. Kadinin cinsel organini erkege sunabilecegi iki durum vardir: Bunlar Mrigi (geyik) ve Hastini (fil) pozisyonlaridir. Geyik pozisyonunda kadin öyle yatar ki YONI'si mümkün oldugu kadar açilir; fil pozisyonunda kadin öyle yatar ki YONI'si mümkün oldugu kadar daralir. Geyik pozisyonu da üçe ayrilir:

 

1)    Tam açik pozisyonda basi öne egik, kaiçasi kalkik ve bacaklari iki yana açiktir.

2)    Esneme pozisyonunda kadin bacaklarini sirt üstü yatarken iki tarafa açar ve havaya kaldirir.

3)     'Indranin karisi' pozisyonunda bacaklar iki yana tamamen açik ve topuklar kalçaya degecek biçimde kivrilarak yataga yapistirilmistir.

 

 Kadinin vajinasini daralttigi fil pozisyonlari ise :

 

1)    Dolanma pozisyonunda kadin ve erkek birbiri üzerine uzanmistir, ama erkek önden veya arkadan yaklasabilir.

2)     Baski pozisyonunda kadin bacaklarini birbirine dogru bastirarak vajinasini daraltir  ve erkegin organini içinde sikistirir.

3)     Sarmasik pozisyonunda kadin bir bacagini erkeginkini çaprazlayarak geçiripte ona sarilirsa bu vajinasini daraltmasini saglayabilir.

4)    Kisrak pozisyonunda kadin sadece vajina etrafindaki kaslari    kullanarak YONI'yi içine hapsedebilir; bacaklar ve kalçalariyla da bu sikistirmayi kuvvetlendirebilir. Fakat bu pozisyon uzun egitim gerektirir. Özellikle kadinlarin vajinal kaslarinin denetimine kavusmalari sarttir.

 

 Tüm cinsel pozisyonlar bu pozisyonlarin varyasyonlari olarak ortaya çikabilir. KAMA SUTRA pek çok degisik pozisyon ve bu sirada alinan hazzi arttirmak için neler yapilacagina dair yöntemler tanimlamistir.

 KAPANIS POZISYONU: Özellikle LINGAM'in yumusak ve kisa oldugu zamanlar etkilidir. Karninizin altina büyükçe bir yastik koyunuz ve kalçanizi kaldirarak geyik pozisyonunda cinsel organinizi erkege arkadan yaklasmasi için hazirlayiniz. Erkek iliskiye girerken  elleriyle omuzlarinizdan tutmali ve her girisinde aniden sizi kendisine dogru çekmelidir.Bu pozisyonda vajina açilmis olmasina ragmen bazen daralabilir, agrili olursa ve YONI vajinaya sigmazsa pozisyon degistirin.

 

KURBAGA POZISYONU: Bu arkadan girme pozisyonunda dizlerinizi kirip, bacaklariniz kalçalariniza deginceye kadar çekin, erkek arkadan yaklasip içinize girerken dizlerinizi de koltuklarinin altina koyar ve siz yatar pozisyonda bacaklarinizi geriye dogru atarken onun girisini mümkün oldugu kadar sikistirmaya çalismalisiniz.

 

BACAKLAR HAVADA POZISYONU: Arka üstü yatarken bacaklarinizi birbirine bitisik olarak yerle dik açi teskil edecek biçimde havaya dogru kaldirin; bu sirada erkek sizin bacaklarinizi kendi bacaklari arasinda sikistirarak yavasça içinize süzülmeli, 3-4 sig girise karsi bir derin giris yapmalidir. Bu pozisyonda vajina kaslarinizi kullanarak onun girisini engellemeye çalismalisiniz.

 

KEÇI POZISYONU: Yan yatmis bir sekilde uzanin ve alt taraftaki bacaginizi uzatin, üstteki kivrik kalsin. Bu sirada erkek yavasca LINGAM'ini bacaklarinizin arasindan süzülerek içeriye sokmalidir. Bu pozisyonda da erkegi sikistirmaniz mümkündür.

 

ARSIMED GIRISI: Esiniz uzanmisken, onun LINGAM'i  üzerine yavasca oturunuz, yüzünüz ona dönük olsun. Ellerinizi iki yana koyarken, karnini da erkegin karnina dogru bitistirmeli ve asagi yukari hareket etmeli. Bu sirada erkek de ayni ritimle ona karsi kalça hareketleriyle yanit vermeli.

 

DEVEKUSU POZISYONU: Arka üstü yatin ve onun bacaklarinizi boynunuza alarak, sadece basiniz ve omuzlariniz yataga degecek biçimde erkek içinize girmeli, sizi havada tutarak iliskiyi sürdürmeli.

 

YAYI ÇEKME POZISYONU: Yan yatin, esiniz de yüzü size dönük yan yatsin, erkek omuzlarinizdan tutarak, LINGAM'ini yavasça içinize dogru süzerken siz de erkegin ayaklarini tutup bir yay olusturacak biçimde kendinize çekmelisiniz. Burada sizin de ok görevi gördügünüzü unutmayin.

 

NOKTAYA VURMA POZISYONU: Esiniz yan yatmali ve bacaklarini açmali, siz de erkegin bacaklari üstüne oturun ve bacaklarini onun belini kucaklayacak biçimde, beline dolayin. Bir yandan da elinizle onun diklesmis LINGAM'ini kendi YONI'nize yöneltip el hareketlerinizi ve kalçanizi kullanarak onun dogru yolu bulmasini saglayin. Daha sonra da ellerinizle onun boynundan tutarak ve uyumlu hareketlere baslayin.

 

NALBANT POZISYONU: Arkaniza uzanin ve bacaklarinizi gögsünüze dogru çekin. Esiniz açilmis LINGAM'iniza yavasça ve kisa darbelerle süzülsün. Burada erkegin iki hareketi olmalidir: birincisi yavasça ayni nalbantin bir nali atese batirir gibi, erkegin LINGAM'ini sizin YONI'inize batirmasi. Ikincisi de  bu nali suya batirip söndürür gibi erkegin birkaç giristen sonra organini çikarip bacaklarin arasina sürerek kizgin LINGAM'i söndürmesi. Esiniz erken bosaliyorsa bu pozisyonu uygulayarak onu bosalmasini geciktirmeyi saglayabilirsiniz.

 

KOYUN POZISYONU: Kalçaniz esinize dönük ve mümkün oldugu kadar egim alarak yukarida, önkollariniz yataga temas ederek kalçanizin kontrolünü tamamen erkege birakmis sekilde durmalisiniz. Erkek omuzlarinizdan tutarak içinize süzülmeli. Bu pozisyon sizin pek aktif olmadiginiz bir pozisyondur. Ama kalçanizi ileri geri çekerek ve bazen de asagi yukari oynatarak erkegin organini  yine içinizde hapsetmeyi basarabilirsiniz.

 

LINGAMI SÜRME POZISYONU:Erkegi altiniza alin ve sirtina bir yastik yerlestirin, kalçalari yerde kalmali. Dizlerini yüzüne yaklastirincaya kadar kaldirmali. Daha sonra onun LINGAM'i üstüne oturmalisiniz, ama yatarak degil yan oturarak onun LINGAMI'ini sürmeye baslamalisiniz, öyleki onun gögüsü ile bacaklari arasindaki bir egerin üstüne oturuyormus gibi. Bu sekilde vajinal kaslarinizi da kullanip asagi yukari, saga sola ve dairesel hareketler yapmalisiniz.

 

CONTA POZISYONU: Esinizle karsilikli oturun, sizin sag bacaginiz onun sol bacagi üstünde , onun sag bacagi sizin sol bacaginiz üstünde olmali. Esinize yaklasirken onun LINGAM'ini YONI'nize elinizle yerlestirin. Karsilikli olarak ileri geri birbirinizin üstüne dogru tahtiravalli hareketiyle dayanin. Her dayanista birbirinize dogru daha fazla abanin.

     Daha yukaridaki pozisyonlara alternatif pek çok pozisyon gerek hayal gücüyle gerekse, yeterli egzersizlerle saglanabilir. Pozisyonlarda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar ise sunlardir:

   1) LINGAM'in gerek pozisyonun sekliyle gerek vajinal kaslarla iyi    bir sekilde sikistirilmasi ve sagilmasi.

  2) Vajina veya kalça hareketleriyle LINGAM'in YONI'nin içinde her yere temas etmesinin ve vajina girisini de uyarmasinin saglanmasi. Bu LINGAM'in saga sola, asagi yukari ve dairesel hareket etmesi sayesinde saglanabilir; ayni sekilde siz de kalçanizla LINGAM'in hareketinin karsi yönünde hareketlerle yanit vermelisiniz.

3)    LINGAM'in temeldeki hareketleri söyle siralanabilir:

   *** Derinlemesine girme ve tüm vajinayi katetme. Bu hareket nefesle senkronize yapilmalidir. Nefes alirken içeri girilmeli , nefes verirken disari çikilmali ve bu siklik nefesin sikliginin artisi ile arttirilmalidir. Fakat bu sekilde erkek kolay bosalabilecegi için, arada durulmasi veya LINGAM'in disari çikarilmasi gerekir.

    *** Üç sig girisle LINGAM klitorisi yalayarak, yukaridan asagiya YONI'nin içine üçte bir oraninda girmeli, bu  sirada siz kalçanizi hafifçe geriye dogru çekmelisiniz. Dördüncü harekette LINGAM derinlemesine tüm vajinayi katetmeli ve rahime çarpip geri dönmelidir. Bu ritim uzun süre devam ettirilmelidir.

   *** LINGAM, YONI içinde dansetmeyi ögrenmelidir. Dans sagdan sola, yukaridan asagi ve dairesel olabilecegi gibi, bunlarin birlesiminden de olusabilir.

   *** LINGAM YONI'nin içinde sikistirilarak kaybedilirken, aniden buna isyan etmeli ve ani, kararsiz hareketlerle saga sola vajina duvarlarinda hareketler yapmaya baslamalidir, sonra tekrar sakinlesmeli ve kendisini yutmakta olan YONI'ye birakmali ve içeride kaybolmalidir.

    *** LINGAM arkadan yaklasma pozisyonla rinda YONI'ye girmeden vajinanin dudaklari arasinda klitorise dogru hareket etmelidir. Yada LINGAM'in irilesmis ucu ele alinarak ve basparmakla isaret parmagi arasinda sikilarak, klitoris üzerinde asagi yukari bastirarak sürülmelidir.

 

 VAJINAL KASLARA HAKIMIYET KAMA SUTRAYA HAKIMIYETTIR

 Bir kadin vajina etrafindaki kaslarini en iyi idrar yaparken hissedebilir. Idrar yaparken idrari durduran kaslar ask kaslaridir.  Ask kaslarini egitmek için önce onlarin farkina iyice varmak gerekir. Ask kaslarinin egitilebilmesi için dört tip egzersiz vardir:

1)     Kisa kisa nefes alis verisleriyle senkronize olarak ask kaslarini kasip gevsetme.

 2)    Ask kasini kasili tutup, bir süre sonra kisa kisa araliklarla kasma sonra yine uzun süreli kasili tutma.

 3)    Ask kasini uzun süreli kasilmis olarak tutmak ve artik dayanamayincaya kadar bunu sürdürmek, sonra biraz dinlendikten sonra tekrar uzun süreli kasmak.

 4)    LINGAM içerideyken ask kasini kisa araliklarla kasarak onun içeri girmesini engellemeye çalismak; disari çikarken de ask kasini tekrar kasarak disari çikisini engellemeye çalismak.

 

 Ask kasini tam anlamiyla hakim olan  kadin KAMA SUTRA'ya da hakim olur ve erkegin tüm cinsel enerjisini kendi vücudunun içinde istedigi gibi kullanir.

 ORAL SEKS ERKEGIN ÜZERINDEKI HAKIMIYETINIZI ARTTIRIR

 KAMA SUTRA oral seksi de öpmeyi tanimladigi gibi çok ayrintili bir biçimde tanimlamistir. KAMA SUTRA'daki hakimiyetinizi arttirmak istiyorsaniz mutlaka oral seksi iyi ögrenmelisinz. Oral seks (fellasyo) sirasinda uygulanabilecek farkliliklar sunlardir:

 

1)    NORMAL ÖPÜS: Elinizle LINGAM'a sagis hareketleri yaptirirken, dudaginizi ve dilinizi çesitli kismlarinda, özellikle bas kisminda , bas çevresinde dolastirin.

2)     KENARLARI ISIRIS: Elinizle LINGAM'i iyice diklestrirken kenarlarina dudaklarinizi ve dislerinizi kullanarak öpücükler kondurun, acitmadan hafifçe isirin.

 

3)    DISTAN ÖPÜS: LINGAM'I elinize alin basini yavasça sikistirarak   büyütün, sonra uç kismini agziniza alirken dilinizle spermin geldigi açikligi ayirin ve orayi uyarin.

 

4)    IÇTEN ÖPÜS: LINGAM'i agziniza yerlestirin ve yavas hareketlerle içerde hareket ettirirken bir yandan da dilinizi asagi yukari saga sola hareket ettirin. LINGAM'i yanaginiza dogru  da hareket ettirip, agzinizi bir kese gibi kullanarak agiz içi hacmini arttirabilirsiniz.

 

5) ÖPÜS: LINGAM'i elinizde canlandirirken bir yandan da         dilinizle, dudaklarinizla kisa öpüsler uyarilar ve isirislar verin. LINGAM'in tüm boyunca bunu sürdürüp testislerde devam ettirin.

 

6) SÜRTÜS: LINGAM'i agiziniza alin ve dilinizi sert sürterek  içeri girmesini engellerken içeri dogru yöneltin.

 

7) MANGO MEYVASINI EMMEK: LINGAM'i agziniza alin ve sert bir biçimde yutarcasina agzin içine dogru emin. Bu sirada dil her yönden LINGAM'a uyarilar verebilir.

 

8) HERSEYI YUTUS: Bunun için fellasyo'ya bayagi alismaniz ve tüm LINGAM'i agziniza alabilmeniz gereklidir. Agiz adeta bir YONI haline dönüsür ve LINGAM agiz içinde düzenli hareketini sürdürür; gerektiginde herseyi yutar.

 

   Erkegin de kadina yapabilecegi 8 farkli oral seks biçimi oldugu için, karsilikli oral seksi gerçeklestirip 69 pozisyonunu uygularken, erkek ve kadinin yapabilecegi birbirinden farkli 64 farkli hareket vardir.

   KAMA SUTRA'da ayrica öpmenin, oksamanin, isirmanin ve tirnakla çizmenin de farkli biçimleri anlatilmistir. KAMA SUTRA'yi yasamaniz için mutlaka kendinizi severek bu ise konsantre etmeniz, ruhunuzla birlikte bu isi yapmalisiniz; böylece esinizin ruhuna da kolayca süzülebilirsiniz...

  

UTPHALLAKA: (Açan çiçek pozisyonu) Batida misyoner pozisyonu olarak bilinir. Baslayanlar için iyi bir pozisyondur, kadin arka üstü yatar, bacaklarini açar. Belin altina yastik konulmasi erkegin cinsel organinin (yoni'nin)  daha derinlere gidebilmesini saglar. Ön oyunlardan sonra denenebilecek ilk birlesme sekli olabilir. Vücudun üst tarafindaki her yana dokunmayi ve erkegin derinlemesine içinize girmesini saglar. Hakimiyet erkekte gibi görünse de gerek elinizi erkegin beline yerlestirerek, gerekse kalça harketlerinizle erkegin hareketini kontrol altina alabilirsiniz. Hint kültüründe Kundalini enerjisi olarak bilinen kuyruk sokumunda yerlesmis olan yilani bu pozisyonda uyandirip, erkegin cinsel enerjisini kontrol altina alabilirsiniz. Bunun için erkegin kuyruk sokumunun bitiminden iki-üç  parmak ötedeki ereksiyonun refleks merkezinin üzerini önce dairesel hareketlerle yavas yavas uyarmalisiniz, sonra bu noktaya bas parmaginizla ani basinçlar uygulamalisiniz. KUNDALINI'yi uyandirmak biraz vaktinizi alabilir.

 

Misyoner pozisyonundan sonra geçebileceginiz bu pozisyonda kadin bacaklarini yukariya kaldirir, gerekirse elleriyle bacaklarina destek verir. Buna VIJRIMBHITAKA  (Derin esneme) denir. YONI'nin daha fazla ve daha güçlü içinize girmesini saglar. Erkeklik organi (LINGAM) yavas ve derin hareketlerle cinsel organinizin (YONI) içine süzülmelidir. Özellikle LINGAM'in basi üç kez YONI'nin kisa kisa içine girip çiktiktan sonra, derinlemesine içeriye kaymalidir. Bu sirada LINGAM'in etrafindaki kaslari sikmaniz her ikinize de ayri birer zevk verecektir.

  

Bu pozisyona BHUGNAKA (Yükselis) denir. Bacaklarinizi havaya kaldirip, iyice simsiki birbirine yapistirin, dizleriniz onun  omuzlari hizzasinda olabilir. Bu pozisyonda hem YONI (vajina) kaslarinizi kasip, hem de bacaklarinizi birbirine dogru yaklastirirsaniz, LINGAM'i (erkeklik organi) içinize hapsedip, iyice cinsel iliskinin kontrolünü elinize geçirebilirsiniz.

  

KAMA SUTRA erkegin penisini vajinada çok farkli biçimlerde hareket ettirebilecegini ayrintili olarak tanimlamistir. Kisa gidip gelen dalgalara CHATAKAVILASA (serçenin uçusu); derin ve dairesel hareketlere SMARACHAKRA (Ask tekerlegi) denir. Ask tekerlegi sirasinda erkegin saga sola, yukari asagi hareket etmesini saglamalisiniz; bu sirada siz de kalçanizla ters yönde onun ritmiyle hareketler yaparak ikinizi de doruklara çikarabilirsiniz.

 

PIDITAKA: (Sikistirma) Yukari kaldirmis oldugunuz bacaklarinizi çaprazlarsaniz penise uyguladiginiz basinci arttirabilirsiniz. Bu sirada vajina kaslarini kisa kisa sikmali ve esinizin orgazma yaklasmasina yakin bu sikistirmayi kesmelisiniz.

  

PIDITAKA'dan sonra bacaklarinizi asagiya dogru açmali ve onun bacaklari disarida kalacak biçimde, içeri dogru bacaklarinizi çekip LINGAM'I tekrar hapsetmelisiniz. Bu durumda esinizin LINGAM'i içinizde ve bacaklari da sizin bacaklarinizin iki yanindadir. Bu sirada vajinal kaslarinizi aniden sikip, 10'a kadar sayip gesetmelisiniz, bunu defalarca tekrarlamak hem sizin ardarda orgazm olmanizi, hem de erkegin orgazmi üstünde tam bir hakimiyet kurmanizi saglayacaktir. Bu duruma SAMPUTA (kutu) denir. Erkegin bosalmasini önlemek için bazen de kutunun kapagini açmayi unutmayin!